Zlaté finále ALMP

Na posledním kole Atletické ligy minipřípravek, které se konalo v úterý 22.9. ve Frýdku-Místku naše děti zazářily. Obě družstva ukázala svou sílu a zvítězila. Děvčata podruhé za sebou porazila vedoucí Frýdek-Místek a k celkovému prvnímu místu jim nakonec chyběl pouhý jeden bod. Oba týmy se ostatním družstvům vzdálily na propastný rozdíl 10 bodů a o celkový výsledek v podstatě soutěžily pouze mezi sebou. Stříbrné medaile jsou ale samozřejmě skvělým úspěchem a zaslouženým oceněním práce celého družstva děvčat.
Nemíme ale zapomenout také na medailové výkony jednotlivců:

Adriana Varadi - 2.místo 60m (9,85), 2.místo 800m (3:02.66)
Julie Glasová - 2.místo 300m (57,41)
Varadi, Korbelová, Glasová, Valošková - 1.místo štafeta 4x60m (40,54 pozn. současně druhý nejrychleší čas ze všech 28 štafet včetně chlapeckých)

Chlapecké družstvo bylo před posledním kolem v jiné pozici, než jejich něžnější kolegyně. Zvítězili ve všech čtyřech předchozích kolech a díky luxusnímu náskoku by si mohli dovolit i malé klopýtnutí. Kluci však pokračovali ve své spanilé jízdě a vítězstvím v posledním kole potvrdili svou letošní dominanci. Po pěti kolech tak byli neporaženi a mohli si na krk pověsit vytoužené zlaté medaile.
A teké mezi chlapci bylo několik individuálních medailistů:

Petr Gajdušek - 3.místo 60m (9,84)
Vítek Žižka - 2.místo 800m (2:55.83)
Matyáš Tabášek - 3.místo 800m (2:58.14, pozn. ročník 2012)
Max Klimša - 3.místo míček (34,73)

Jak výkony jednotlivců, tak zejména výkony obou družstev, jsou pro nás velkým příslibem do budoucna. Ukazuje se, že nastupuje velmi silná generace sportovců, která si zaslouží naši maximální podporu. Děkujeme všem členům obou družstev za skvělé výkony a týmového ducha, rodičům za to, že vedete své děti ke sportu a trenérům za přípravu našich malých atletů.

Fotky ze závodů najdete ve fotogalerii TADY. Výsledky celé soutěže a konečné pořadí nejlepších bodovačů, které ještě samozřejmě oceníme jsou k vidění TADY.