• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Den otevřených dveří na SG je zrušen

Avizovaný Den otevřených dveří na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových, který se měl konat 20.10.2020 je bohužel z důvodu epidemiologické situace zrušen. V průběhu tohoto týdne budou na webu SG zveřejněny informace a kritéria přijímacího řízení včetně často kladených otázek týkajících se přijímacího řízení.

Od středy 14.10. přerušujeme tréninky

V návaznosti na vládní nařízení související s bojem proti epidemii koronaviru jsme nuceni dočasně pozastavit činnost naší přípravky. Podle aktuálně dostupných informací bychom se k plnohodnotným tréninkům mohli vrátit pravděpodobně od 2.11.2020. Děti tak budou mít takto prodlouženy podzimní prázdniny. Věříme, že se situace co nejdříve vrátí ke standardnímu stavu a budeme moci navázat na započatou tréninkovou sezónu.

Scházející tréninky se stejně jako na jaře pokusíme nahradit a to v nejbližším možném termínu - pravděpodobně hned na jaře, jakmile budeme opět trénovat venku.

Za vzniklé komplikace se omlouváme, ale bohužel tento stav nejsme schopni ovlivnit. Přejem vám i vašim dětem zejména pevné zdraví, protože to je teď potřeba asi nejvíce.

Tréninky od pondělí 12.10. - změny

Epidemiologická situace se stále mění a my musíme ragovat na její aktuální stav. Od pondělí 12.10. jsou zatím na 14 dní zakázány veškeré tréninky ve vnitřních prostorách a venkovní tréninky jsou omezeny počtem účastníků. Abychom tedy mohli alespoň v omezeném režimu v trénincích pokračovat, musíme udělat několik změn.

Od pondělí tak budeme dočasně odkázáni pouze na tréninky venku. Vzhledem k počtu dětí ve skupinách "Rodiče a děti" násobený účastí rodičů na tréninku a aktuální nemožností trénovat uvnitř, musíme bohužel tyto tréninky dočasně přerušit. Scházející tréninky našich nejmenších atletů nahradíme jakmile to bude možné tak, aby děti ani rodiče o nic nepřišli. Délka tréninku u všech zbývajících tréninkových skupin bude trvat 1 hodinu. Kromě tréninkových skupin, které trénují na ZŠ Březinova se všechny ostatní skupiny dočasně přesouvají na Městský stadion. 

Účast dětí na trénincích je za daných okolností samozřejmě na vašem uvážení, my jsme v tuto chvíli připraveni v tréninkové přípravě pokračovat, pokud nám to bude umožněno. Pro aktuální informace o konkrétní tréninkové skupině sledujte prosím aktuality daného trenéra.

Na tréninky prosím posílejte pouze děti, které nevykazují známky respiračního onemocnění (rýma, kašel a podobně), nebo známky střevního či zažívacího problému, případně má jiné příznaky naznačující možnou nákazu COVID-19 (zvýšená teplota, ztráta chuti, čichu...).

Za vzniklé komplikace se omlouváme, ale jedná se o stav, který nejsme schopni ovlivnit a děláme maximum proto, aby to chod sportovního vyžití vašich dětí ovlivnilo co nejméně.

Děkujeme za pochopení

Den otevřených dveří na SG

Srdečně zveme naše atletky a atlety, kteří právě navštěvují 5. třídu základní školy a jejich rodiče na Den otevřených dveří na Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. Na akci vám ukážeme zázemí gymnázia a dozvíte se veškeré informace, ke studiu oboru Gymnázium se sportovní přípravou, kde je jeden z kmenových sportů také atletika. Akce se koná 20.10.2020 v 16:00 hod. v prostorách gymnázia na adrese Volgogradská 2631/6, 700 30 Ostrava – Zábřeh.
Pro více informací navštivte webové stránky školy www.sportgym-ostrava.cz.
Leták ke stažení ZDE.

Tréninky zatím pokračují beze změny

S odvoláním na USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření a zejména na bod 2., kde se píše o omezení sportovních akcí toto: "sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy", pokračuje tréninková příprava ve všech skupinách standardně dle harmonogramu. V případě nějaké změny vás budeme samozřejmě informovat.

Celý text usnesení naleznete TADY.

BPP - obě družstva opět na bedně

Poslední letošní soutěž družstev je za námi a naše děti opět zazářily. Finálové kolo Beskydského poháru přípravek (BPP) se uskutečnilo 24.9. ve Frýdku-Místku. Na děti čekal tradičně skvěle zorganizovaný závod a všichni závodníci absolvovali dvě disciplíny + závěrečnou štafetu. Už v autobuse jsme si s dětmi řekli, že jedeme pro medaile a uděláme proto vše, co je v našich silách.

Děvčata si před posledním kolem držela skvělou stříbrnou pozici a cílem bylo tuto pozici obhájit, protože na třetí místo měla dostatečný náskok a na první jim několik bodů chybělo. Díky výborným výkonům jednotlivců a současně celého družstva byly holky v tomto kole opět druhé a zaznamenaly tak za celou soutěž vyrovnanou formu pěti po sobě jdoucích druhých míst. Na první Kopřivnici jim tak chybělo 5 bodů a na třetí Porubu měla luxusní osmibodový náskok, což jim zajistilo stříbrné medaile.

Nesmíme zapomenout zmínit také individuální medailové výkony v jednotlivých disciplínách.
Barbora Hrbáčková - 2.místo 60m (8,91 - druhý čas celkově a současně jeden ze dvou pod 9s), 1.místo dálka (4,10 - nejdelší a jediný čtyřmetrový výsledek celé soutěže včetně chlapců)
Sabina Nesrstová - 1.místo míček (45,96 - opět nejdelší hod celé soutěže včetně chlapců)
Adéla Kalandrová - 2.místo míček (40,73)
Hrbáčková, Demlová, Sehnalová, Škrochová - 3.místo štafeta 4x60m (35,61 - současně třetí nejrychlejší čas ze všech 45 štafet včetně chlapců)

Chlapci, kteří v podstatě celou soutěž zápasili s nízkou účastí předvedli skvělou stíhací jízdu a z původně beznadějné 4. pozice dohnali v předposledním kole Porubu a posunuli se před ní na 3. místo. Finále tak bylo napínavé až do poslední chvíle, i když průběžné on-line výsledky hovořily v náš prospěch.  Opět ale zafungoval vítkovický týmový duch a kluci díky 2. místu nechali Porubu za sebou a zajistili si s dvoubodovým náskokem bronz.

Kluci nepředvedli tolik individuálních medailových výkonů jako děvčata, ale některé přesto za zmínku stojí.
Patrik Lištvan - 6.místo 60m (9,34), 4.místo dálka (3,81 - na bronz chyběl 1 cm)
Kristián Fančovič - 4.místo 800m (2:50.72)
Adam Rusek - 5.místo 800m (2:53.63)
Branich, Lištvan, Uchytil, Mazura - 5.místo štafeta 4x60m (38,20)

Ne všechny vybrané děti se mohou zúčastnit celé soutěže družstev, protože někdy zasáhne nemoc, jindy školní povinnosti atd., ale rádi bychom zmínili alespoň dva za všechny, kteří na poslední kolo nemohli dorazit a to je Veronika Ruláková a Štěpán Bijok. Oba tito závodníci svými stabilními výbornými výsledky velmi napomohli oběma družstvům k tak hezkému umístění.

Fotky najdete ve fotogalerii TADY, ktualizované celkové tabulky a nejlepší bodovače TADY a výsledky posledního kola pod Kalendářem akcí TADY.

Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu.

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698
Email: pavel@atlevitko.cz