Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Přihlášky na příští sezónu jsou v plném proudu

V pátek v 8:00 jsme spouštěli přihlášky na sezónu 2024/25. Otevřeno bylo všech 17 tréninkových skupin, které byly určené dětem ročníku narození 2020-2014. Za prvních 15 minut se přihlásilo 150 dětí, což nás opravdu velmi těší a vážíme si toho. Jednotlivé tréninkové skupiny se postupně podle toho, jak se zaplňují zavírají a proto je již přihlašovací formulář nenabízí. Nicméně jsou v tuto chvíli ještě stále volná místa pro všechny ročníky (v některých skupinách jsou to již jen jednotky), takže pokud s přihlášením váháte, neodkládejte to zbytečně dlouho.

Přihlášku naleznete na našich stránkách TADY.

Změna termínu 5. kola BPP a ALMP

Ze strany pořadatele 5. kola BPP a ALMP došlo ke změně termínu a toto kolo se tak uskuteční 25.6. v Třinci. Soutěžící děti opět obešleme s informacemi e-mailem.

Přihláška na příští sezónu bude spuštěna tento pátek 14.6.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos bude nábor dětí do přípravky na příští sezónu probíhat formou on-line přihlášky na našich webových stránkách. Pro jistotu připomínáme, že přihlásit se musí také stávající členové, protože platnost jejich přihlášky končí 30.6.2024. Rozpis nových tréninkových skupin naleznete na hlavní stránce našeho webu. Součástí přihlášky je také výběr velikosti oddílového trička, prohlédněte si tedy prosím velikosti s dostatečným předstihem, abyste to nemuseli řešit v rychlosti při vyplňování přihlášky. Velikosti 60 - Jr.XL naleznete TADY a velikosti S - 6XL TADY. Jednotlivé tréninkové skupiny budou otevřeny do naplnění jejich kapacity tzn., že se budou automaticky postupně zavírat podle počtu přihlášených dětí a nebude již možné dodatečné přihlášení.

Hodnocení 4. kola BPP a ALMP

V úterý 4.6. proběhlo již 4. kolo BPP a ALMP, které se tentokrát konalo u nás. Pro děti byly připraveny 3 různé trojboje a do soutěže se přihlásilo více než 350 dětí, což vzhledem k jejich věku a složitosti soutěže přinášelo lehký zmatek, ale to k tomu patří. Avizovaný déšť nakonec nedorazil a tak se závodilo v příjemných teplotách lehce pod mrakem. Opět se nám lehce promíchalo pořadí a naše mladší děvčata si bohužel pohoršila o jednu příčku a tak jsou v tuto chvíli o jediný bod na 4. místě, stejně jako jejich starší kolegyně z BPP, které ale ztrácejí body dva. Starší kluci si naopak upevnili pozici na 1. místě a mladší kluci pak mají ztrátu pouhých dvou bodů na 1. místo. Před námi jsou ještě dvě kola - jedno stihneme ještě do prázdnin a to 25.6. v Třinci a velké finále pak budeme absolvovat až v září.

Aktuální pořadí družstev po 4. kole:

ALMP - MINIPŘÍPRAVKA DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. TJ TŽ Třinec
3. AKEZ Kopřivnice
4. AK SSK Vítkovice

ALMP - MINIPŘÍPRAVKA HOŠI
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. Atletika Poruba

------------------------

BPP - PŘÍPRAVKA DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. TJ TŽ Třinec
3. AKEZ Kopřivnice
4. AK SSK Vítkovice

BPP - PŘÍPRAVKA HOŠI
1. AK SSK Vítkovice
2. AKEZ Kopřivnice
3.TJ Slezan Frýdek-Místek

Výsledky si můžete prohlédnou TADY a fotky v naší fotogalerii TADY. Všem účastníkům VELMI DĚKUJEME za skvělou reprezentaci oddílu!

 

4. kolo BPP a ALMP proběhne doma

Dnes se uskuteční již 4. kolo letošního Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Pro děti jsou připraveny tři různé trojboje, ve kterých budou sbírat body do soutěže družstev. Věříme, že naši malí atleti a atletky využijí domácí prostředí a uvidíme opět spoustu krásných výkonů, stejně jako na oddílovém čtyřboji. Sraz vybraných dětí, které jsme předem oslovili emailem je u vrátnice ve 14:30, kde se jich ujmou trenéři a budou s nimi absolvovat celý závod. Podle předpovědi by se mělo na odpoledne počasí umoudřit, ale oblečení samozřejmě přizpůsobte aktuálním podmínkám.

Všem držíme palce a přejeme co nejvíce pozitivních zážitků!

Jarní oddílový čtyřboj 2024 je minulostí

Včera proběhly další velké oddílové závody v podobě našeho tradičního Jarního oddílového čtyřboje. Děti měly možnost porovnat své síly na stadionu, kde jen dva dny před tím probíhala Zlatá tretra a věřím, že to pro spoustu z nich byla velká motivace. Podobný typ závodu organizujeme zejména proto, aby si mohly zazávodit všechny děti, které u nás trénují a současně, aby ukázaly rodičům, co všechno už se u nás naučily. Nám pak jejich výkony slouží k tomu, abychom zjistili, jak na tom děti jsou a na čem s nimi máme případně ještě zapracovat. Víceboj sám o sobě není jednoduchá záležitost a o to více si všechny děti zaslouží pochvalu. 👍 Viděli jsme opět spoustu rozzářených dětských očí, úsměvy, dobrou náladu a před startem trochu nervozity a to vše k tomu patří. Je důležité, aby děti v podobném duchu závodily již v tomto věku a zvykaly si nenásilnou formou na závodní režim a u některých také na lehký předzávodní stres.

Čtyřboj je poměrně komplexní prověrka schopností každého dítěte, ale výsledky pro nás v tomto věku samozřejmě nejsou na prvním místě. Důležité je budovat u dětí pozitivní vztah ke sportu a pohybu obecně a s trochou píle a snahy se výsledky dříve, nebo později dostaví. Ale byl to závod a tak je potřeba pogratulovat vítězům.

Dívky ročník 2017-2018
1. Kristýna Kaděrová 🥇
2. Viki Maier 🥈
3. Klaudie Pačkovská 🥉

Chlapci ročník 2017-2018
1.Dominik Kolář 🥇
2. Šimon Rak 🥈
3. Marek Dostál 🥉

Dívky ročník 2015-2016
1. Karolínka Pipek 🥇
2. Beátka Dobrušová 🥈
3. Klárka Strakošová 🥉

Chlapci ročník 2015-2016
1. Filip Hlinka 🥇
2. Dominik Lidák 🥈
3. Viktor Adamík 🥉

Dívky ročník 2013-2014
1. Valérie Matušková 🥇
2. Natálie Ester Kašná 🥈
3. Eva Dobešová 🥉

Chlapci ročník 2013-2014
1. Matyáš Hradecký 🥇
2. Theodor Sokolovský 🥈
3. Behnjamin Koutný 🥉

Na závod dorazili také naši úplně nejmenší atleti společně se svými rodiči, aby absolvovali svůj štafetový běh. Nebylo jich mnoho, ale kvalita převládla nad kvantitou a děti si to mezi sebou rozdaly jako opravdoví závodníci. V cíli na ně čekala sladká odměna a my věříme, že se s dětmi uvidíme společně v září teď už v samostatné tréninkové skupině bez rodičů.

Za sebe bych chtěl poděkovat celému organizačnímu týmu - skvělé trenérské partě, která se o děti stará celoročně, rozhodčím, výsledkovému servisu, moderátorovi, technické četě, technickému zázemí stadionu atd., protože bez nich by to nešlo. O hladký průběh závodů se staralo cca 40 lidí, kteří se snažili vytvořit stejné podmínky, jako na velkých soutěžích. V neposlední řadě patří poděkování samozřejmě také Vám - rodičům, vedete děti k pohybu a včera jste vytvořili úžasnou diváckou kulisu, která byla třešinkou na dortu. 

Fotky si můžete prohlédnout v a naší fotogalerii TADY, a výsledky pak na stránkách ČAS TADY.

Těšíme se na příště!

Za trenérský tým Pavel 😉

 

 

Blíží se konec termínu pro úhradu našich letních akcí

Prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi také naše letní akce v podobě Letního atletického kempu a příměstských táborů. Jen připomínáme, že tyto akce je potřeba uhradit nejpozději do 31.5.

Přihlášky na čtyřboj jsou v plném proudu

Počet přihlášených dětí na oddílový Jarní čtyřboj každým dnem narůstá a to nás samozřejmě těší. Připomínáme, že přihlášky budou uzavřeny 28.5./ 20:00 hod. Platnost vašeho přihlášení si můžete ověřit v seznamu přihlášených TADY.

Jarní oddílový čtyřboj proběhne 30.5.

Na čtvrtek 30.5.2024 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky oddílové závody. Na děti bude čekat tradiční Jarní atletický čtyřboj, ve kterém budou moci porovnat své síly v běhu, hodu a skoku. Součástí bude opět také vložený závod pro naše nejmladší atlety v kategorii "Rodiče a děti" (ročník 2019/20) ve štafetovém běhu dvojic rodič + dítě.

Pro účast v závodě je nutné on-line přihlášení prostřednictvím přihlašovacího formuláře na oficiálních stránkách ČAS TADY a to nejpozději do úterý 28.5.2023/ 20:00 hod. Po tomto datu již nebude z technických důvodů přihlášení možné! Ve formuláři prosím vyplňte pouze: Jméno, příjmení, klub, datum narození a pohlaví.

Přihlašování se netýká vloženého závodu rodiče + děti, kde závodí všichni, kdo na závod dorazí.

Propozice k závodu naleznete na našich stránkách TADY.

Těšíme se na hojnou účast!

Ohlédnutí za 3. kolem BPP a ALMP

V minulém týdnu vyrazila naše družstva na 3. kolo Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek do Kopřivnice. Na závodníky čekalo několik disciplín. Děti zaznamenaly mnoho dílčích úspěchů (pozn. na místě neproběhlo vyhlášení, které by se mělo uskutečnit na některém z příštích kol), ale jedná se o soutěž družstev a tak rozhoduje získaný počet bodů celého družstva. Naše výsledky bohužel opět ovlivnila poměrně slabá účast a tak jsme nezískali počet bodů, na který bychom jinak dosáhli. O to více nás těší zejména výkon chlapců v BPP, kteří se posunuli na 1. místo průběžného pořadí a drží krásný náskok 5 bodů na druhou Kopřivnici.

Aktuální pořadí družstev po třetím kole:

ALMP - MINIPŘÍPRAVKA DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. TJ TŽ Třinec
3. AK SSK Vítkovice

ALMP - MINIPŘÍPRAVKA HOŠI
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. Atletika Krnov

------------------------

BPP - PŘÍPRAVKA DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AKEZ Kopřivnice
3. TJ TŽ Třinec
4. AK SSK Vítkovice

BPP - PŘÍPRAVKA HOŠI
1. AK SSK Vítkovice
2. AKEZ Kopřivnice
3.TJ Slezan Frýdek-Místek

Výsledky si můžete prohlédnou TADY. Všem účastníkům VELMI DĚKUJEME za skvělou reprezentaci oddílu! Další kolo nás čeká 4.6. na domácí půdě.

 

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz