Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

V úterý 13.2. bude Městský stadion zavřený

V úterý 13.2. proběhne na Městském stadionu fotbalový zápas, kdy bude celý stadion vyhrazen pouze fotbalu. Z tohoto důvodu musíme bohužel úterní tréninky tréninkových skupin, které na stadionu v úterky trénují zrušit - pokusíme se je nahradit až budeme trénovat opět venku. Děkujeme za pochopení.

Také letos nás čeká krajský pohár přípravek a minipřípravek

Stejně jako v předchozích letech, jsme společně s několika dalšími oddíly připravili pro děti pokračování Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Na děti tak čeká 6 závodních kol těchto oblíbených soutěží a věříme, že navážeme na úspěšné roky minulé. To, že máme spoustu šikovných dětí víme, lepšímu umístění ale mnohdy bohužel bránila slabá účast našich svěřenců. Veškeré informace k soutěži družstev, naleznete na našich stránkách TADY. První závod družstev nás tak čeká již 6. března ve Frýdku.

Rodiče v akci pokračují také v tomto roce

První trénink našeho pohybového projektu určenému rodičům a všem, kdo se chtějí trochu hýbat pod odborným vedením a v partě stejně smýšlejících lidí, proběhne už příští pondělí 8.2. od 19:00 v tělocvičně na Městském stadionu. Více informací na našich stránkách TADY.

Těšíme se na vás!

Vše NEJ do roku 2024

Rok 2023 je za námi a před námi je rok 2024. Věříme, že bude minimálně tak úspěšný jako ten loňský a rádi bychom vám popřáli mnoho štěstí, zdraví, rodinné pohody a aby vám vaše děti dělaly jen samou radost. Tréninky zahajujeme hned po školním volnu, které děti mají, takže první skupiny začínají trénovat už od 3.1.2024.

Vánoční trojboj je úspěšně za námi - ohlédnutí

Letošního Vánočního trojboje se po moha zdravotních odhláškách nakonec zúčastnilo úžasných 190 dětí a společně se startujícími rodiči jsme tak překonali magickou hranici 200 závodníků. Děti byly rozděleny podle ročníku narození do jednotlivých skupin a společně s trenérem postupně absolvovaly disciplíny svého trojboje.

Celou soutěž ale zahájili naši nejmenší atleti (ročník 2019), kteří trénují společně se svými rodiči. Pro tyto dvojice byl připraven dvojboj v podobě společného štafetového běhu a skoku z místa, kde se sčítal výsledek rodiče a dítěte. Všichni do závodu dali maximum a tak jedinou malou černou kaňkou v této soutěži byl vymknutý kotník jedné z maminek. Držíme palce, aby maminka byla brzy fit a vrátila se nám co nejdříve do tréninkového procesu 😉. Aby rozdělování medailí bylo co nejspravedlivější, soutěžili zvlášť tatínci a maminky. A jak to dopadlo?

MAMINKY
1. Richard Heider
2. Viktorie Brandová
3. Ema Bysková
4. Matiana Maschke

TATÍNCI
1. Adam Gombár
2. Matyáš Vaněk
3. Ema Saidi
4. Natálka Pitronová

Ostatní ročníky už absolvovaly trojboj. Všechny trojboje se skládaly ze skoku, hodu 1kg medicimbalem a různě dlouhého běhu podle kategorií. Nejstarší děti čekal záludný trojskok snožmo, ročníky 13/14 skok do dálky a ostatní děti pak skok snožmo z místa. Nejmenší děti běžely sprint na 60m a pro zbytek startovního pole byl připraven delší běh v délce 200, 400, nebo 600 metrů.  O výsledku rozhodoval součet pořadí v jednotlivých disciplínách. Na první 4 čekaly krásné medaile včetně speciální medaile za čtvrté místo a věcné odměny. Diplom a sladkost na cestu domů dostali všichni závodníci.

Viděli jsme velké množství skvělých výkonů. Mnoho rozzářených dětských očí, plno úsměvů a skotačících nadšených dětí a to je to hlavní, proč to všechno děláme. Jsme rádi, že se pohybujeme mezi dětmi, které mají rády pohyb a i když trénink někdy bolí a mohly by strávit pohodlné odpoledne se všemi lákadly doby, baví je to. Všichni nemohou získat medaile, ale i prohrát je pro život důležité a to je jeden z benefitů sportu - utváří osobnost.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout tady: DÍVKY a CHLAPCI.

Fotky na vás čekají v naší fotogalerii TADY.

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména vám rodičům za to, že vedete děti ke sportu, celému organizačnímu týmu - trenérům, technické četě, IT podpoře zpracování výsledků, zabezpečení a podpoře SSK Vítkovice, klukům u kamery, zdravotníkům a samozřejmě rozhodčím - o hladký průběh závodu se staralo více než 30 lidí, kteří dělali maximum proto, aby si to všichni účastníci užili.

Pavel

Zítra startuje Vánoční trojboj - poslední pokyny

Do haly prosím vstupujte hlavním vchodem (vchod od parkoviště u hotelu Clarion). Vchod bude otevřen nejpozději od 14:30 hod. Rozdělení dětí do skupin bude začínat v 15:00 hod. dorazte tedy prosím tak, abyste pak nemuseli hledat svou skupinu. Dětem bude stačit pouze sportovní oblečení a čistá sportovní obuv + pití. Děti budou rozděleny do skupin podle ročníku narození a přidělený trenér s nimi bude absolvovat celý trojboj včetně rozcvičení. Vyhlášení výsledků proběhne ihned po skončení závodu.

Vstupovat na plochu mohou pouze závodníci a organizátoři závodu. 

Na závod se přihlásilo více než 220 dětí na které čeká celkem 16 sad medailí včetně speciální medaile pro 4. místo. Věříme, že se budou chtít děti ukázat v tom nejlepším světle a spoléháme na tradičně skvělou kulisu z tribuny 😉.

Přihlášky na Vánoční trojboj už jen do zítřka

Ještě zítra se mohou přihlásit poslední opozdilci, kteří se nestihli registrovat na Vánoční trojboj v Atletické hale Ostrava (12.12.2023). Pak se přihlášky uzavřou a dodatečné přihlášení již nebude možné. Do dnešního dne evidujeme více než 200 přihlášených a máme z tak velkého zájmu obrovskou radost.

Přihlášky na Vánoční trojboj jsou v plném proudu

Na Vánoční trojboj v tuto chvíli evidujeme již 150 přihlášek. Postupně se hlásí děti všech věkových kategorií a také naši trenéři neponechávají nic náhodě a pilují s dětmi jednotlivé disciplíny trojboje. Přihlášky budou uzavřeny 7.12., takže pokud ještě váháte se svou účastí, máte možnost přihlášení ještě v průběhu příštího týdne.

Trénink na ZŠ Březinova v pondělí 27.11. zrušen

V pondělí ráno nám bylo ze ZŠ Březinova telefonicky oznámeno, že dnes stávkují a neumožní nám tak využít pronájem, který tam máme smluvně zajištěný. Z tohoto důvodu tak dnes bohužel nebudou moci proběhnout tréninky tréninkových skupin, které využívají tuto tělocvičnu. Za vzniklé potíže se omlouváme, ale nemůžeme tuto situaci ovlivnit a dozvěděli jsme se to až na poslední chvíli.

Vánoční trojboj proběhne opět 12.12.

S blížícím se koncem roku se přiblížil také start našeho Vánočního trojboje. Trojboj proběhne v Atletické hale a pro jeho start jsme opět vybrali magické datum 12.12.  Veškeré informace včetně přihlášky naleznete na našich stránkách TADY. Pro jistotu připomínáme nutnost se na závody předem přihlásit.

Moc se těšíme na to, až uvidíme tolik oddílových dětí pohromadě a věříme, že vám rády předvedou jak šikovné jsou.

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz