Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Nová oddílová trička jsou tady...

Dnešním dnem začnou trenéři jednotlivých tréninkových skupin postupně dětem rozdávat slíbená oddílová trička. Věříme, že dětem udělají radost a dorazí se nám v nich ukázat na Vánoční trojboj 15.12.

Spuštěna přihláška na oddílový Vánoční trojboj

Na čtvrtek 15.12.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky oddílové závody. Pro děti bude v Atletické hale připraven atletický trojboj, ve kterém budou moci porovnat své síly v běhu, hodu a skoku. Pro účast v závodě je nutné on-line přihlášení prostřednictvím přihlašovacího formuláře na našich stránkách TADY a to nejpozději do čtvrtku 8.12.2022/ 20:00 hod. Po tomto datu již nebude z technických důvodů přihlášení možné! Všechny informace k závodu naleznete na našich stránkách u přihlášky k závodu.

Těšíme se na hojnou předvánoční účast!

Podzimní prázdniny

Vzhledem k podzimním prázdninám si budou moci děti od středy do konce týdne od atletiky odpočinout, protože tréninky v tomto období nebudou probíhat. Začínáme opět od pondělí příštího týdne.

Dny otevřených dveří na Sportovním gymnáziu Ostrava

Rádi bychom vás touto cestou pozvali jménem Atletického klubu SSK Vítkovice a Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Dny otevřených dveří, které se konají 25.10.2022 v 16:00 hod. v prostorách gymnázia. Na akci vám ukážeme zázemí školy a současně se dozvíte vše potřebné o možnosti studia oboru Gymnázium se sportovní přípravou (osmiletý obor 79-42-K/81). Atletika je jeden z kmenových sportů a vaše dítě tak má možnost nejen získat kvalitní vzdělání, ale současně také dále rozvíjet svůj sportovní talent pod vedením zkušených trenérů sportovního gymnázia, kteří jsou zpravidla současně také klubovými trenéry AK SSK Vítkovice.

Součástí přijímacího řízení je také talentová zkouška, která se skládá z atletických a gymnastických dovedností. Všem zájemcům o studium z řad členů našeho klubu s přípravou na obě části této talentové zkoušky samozřejmě rádi pomůžeme a to formou specializovaných tréninků prostřednictvím trenérů Sportovního gymnázia. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat Pavla Červenku (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Více informací o studiu naleznete na stránkách školy např. TADY.

Plakát si můžete prohlédnout TADY

V Krajském poháru přípravek a minipřípravek uspěla všechna 4 družstva

Ve čtvrtek 22.9. se uskutečnilo ve Frýdku-Místku finále Beskydského poháru přípravek (BPP) a Atletické ligy minipřípravek (ALMP). V případě BPP se letos jednalo již o 10. ročník a ALMP čekal 7. ročník. Vzhledem k tomu, že výbor Krajského atletického svazu, který by měl usilovat o rozvoj atletiky v kraji a podporovat naše mladé atletické naděje vyjádřil svůj nesouhlas s organizací soutěže družstev, domluvili jsme se s ostatními oddíly, kterým není osud našich svěřenců a dětské atletiky lhostejný a uspořádali celý pohár na klubové úrovni. Pro účastníky se tak v podstatě nic nezměnilo a pestrý seriál závodů proběhnul tak, jak měl.

Hlavním cílem celého poháru bylo zejména to, aby se děti bavily pohybem a získaly základní závodní zkušenosti, ale jako motivační cíl jsme si dali zisk medailí ve všech kategoriích. A podařilo se! Všechna naše 4 družstva se umístila na medailových pozicích. Oficiální konečné výsledky se k nám sice ještě nedostaly, ale umístění našich družstev vypadalo takto:
ALMP Dívky (2013-2014) 3. místo
ALMP Chlapci (2013-2014) 1. místo
BPP Dívky (2011-2012) 2. místo
BPP Chlapci (2011-2012) 2. místo

V posledním kole ještě děti bojovaly ze všech sil o zisk co největšího počtu bodů a zaznamenaly mnoho dílčích úspěchů a individuálních medailí (kompletní výsledky si můžete prohlédnout TADY).

Všem dětem, které se do poháru zapojily děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a klubům, které se zapojily do jednotlivých soutěžních kol za skvělou soutěž, speciálně pak Atletice Frýdek-Místek za řízení celé soutěže a skvělé finále.

Fotky z posledního kola si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Poslední kolo BPP a ALMP

Dnes proběhne ve Frýdku-Místku poslední kolo krajské soutěže družstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Oddíl vyrazí reprezentovat vybrané děti ročníku narození 2011-2014. Vzhledem k průběhu celé soutěže věříme, že jsou všechna naše družstva schopna bojovat o medaile. Odjezd všech účastníků, kteří s námi jedou autobusem je ve 14:30.

Výsledky Sportuj jako Zátopkovi

Ve vzpomínkovém závodě Sportuj jako Zátopkovi, který se uskutečnil v den nedožitých stých narozenin Dany a Emila Zátopkových nám nešlo o výkony, ale o to společně si v tento významný den zazávodit. Z tohoto důvodu jsme také nevyhlašovali pořadí. Nicméně výkony jsme samozřejmě zaznamenávali a tak se můžete podívat, jak si vaše dítě vedlo v přiloženém souboru TADY.

Více než důstojná oslava narozenin Dany a Emila Zátopkových

Dnešního tak trochu speciálního závodu se nakonec zúčastnilo téměř 200 dětí naší přípravky, které doplnili také rodiče trénující ve dvojici v tréninkových skupinách rodiče s dětmi. Kromě standardních organizačních věcí, jako je přihlášení dětí, nachystání stadionu atd. jsme si na sebe vzali ještě úkol z nejtěžších a to zajištění přijatelného počasí. Jak se nakonec ukázalo zvládli jsme to na minuty a lehký deštík se dostavil až na úplném konci. Děti soutěžily ve dvou disciplínách dle rozpisu v kombinaci hod a běh tak, jak se sluší při vzpomínce na Danu a Emila Zátopkovy. Tentokráte nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se a tak byly medaile a diplomy připraveny pro všechny závodníky bez rozdílu věku a výkonu. Děkujeme všem rodičům, kteří na tribuně vytvořili fandící kotel, který by nám mohl závidět kdejaký extraligový fotbalový tým, rozhodčím za přesné výsledky a technické četě za pomoc s organizací závodu.

Výsledky ještě zpracováváme, ale tentokráte budou pouze informativní, abyste věděli, jak se jednotlivým dětem dařilo 😉. Fotografie již naleznete v naší fotogalerii TADY.

Sportuj jako Zátopkovi již dnes

Dnes odpoledne se uskuteční plánovaný vzpomínkový oddílový dvojboj Sportuj jako Zátopkovi. Babí léto si sice vzalo volno a počasí je trochu proměnlivé, nicméně věříme, že vše zvládneme uspořádat podle plánu. Závody proběhnou na hlavním stadionu, takže budeme mít v případě nějaké přeháňky dostatek krytých prostor kde se schovat. Vybavte děti prosím oblečením dle aktuálního počasí. Na všechny účastníky čeká originální památeční medaile a účastnický diplom. Uděláme maximum proto, aby vše proběhlo rychle a hladce. V případě nějakého neočekávaného extrémního výkyvu počasí bychom závody museli zrušit (což v tuto chvíli nepředpokládáme). O této skutečnosti bychom vás informovali jak tady na webových stránkách, tak také e-mailem všem přihlášeným.

Rodiče v akci startují svou druhou sezónu

Tento týden ve čtvrtek 15.9. začíná již druhá sezóna našeho projektu "Rodiče v akci". Cílem projektu je nabídnout rodičům našich svěřenců možnost seznámit se zábavnou formou s chodem naší Atletické přípravky a současně pracovat na své fyzické kondici. Tréninky nebudou koncipovány jako výkonnostní a budou je tedy zvládat všichni rodiče nezávisle na své aktuální formě. Obavy, jestli to zvládnete jsou zbytečné - zvládne to kdokoliv. Na konkrétní trénik je potřeba se vždy přihlásit na našich webových stránkách TADY, kde také najdete více informací k tomuto projektu. Těšíme se na velkou účast!

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz