Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Ohlédnutí, aneb sezóna 2021/22 je úspěšně za námi

Dnes oficiálně končí školní rok a s ním také naše atletická sezóna 2021/22. Vzhledem k tomu, že jsme navazovali na velmi dlouhé covidové období, kdy spousta mnohdy diskutabilních omezení znemožnila dětem pravidelný pohyb, vyhlíželi jsme tuto sezónu s drobnými obavami. Naštěstí se nepotvrdily katastrofické scénáře mnohých teoretiků, kteří ví všechno nejlépe a děti se vrátily na hřiště a stadiony a s chutí se s námi vrhly do tréninků. Pro někoho byl návrat těžší, pro někoho lehčí, ale teď na konci sezóny můžeme říci, že jsou tyto rozdíly definitivně smazány. Opustilo nás jen opravdové minimum dětí a jejich místa obratem zaplnily nové tváře.

Po pauze se letos spustily také krajské závody družstev Beskydský pohár přípravek a Atletická liga minipřípravek. V předchozích letech se nám podařilo ve všech kategoriích dosáhnout na medaile a také letos máme našlápnuto ke stejnému výsledku. Soutěž pokračuje dvěma koly hned v září a výsledek mají děti ve svých rukou, protože v tuto chvíli jsou všechna naše družstva na medailových pozicích.

V letošním roce se v přípravce loučíme s dětmi ročníku 2011, které již od září přejdou k trenérům žactva a od ledna pak také do žákovské kategorie "Mladší žactvo". Jsme samozřejmě stále jeden tým a všechny děti budeme i nadále sledovat při trénincích i soutěžích.

Přejeme všem dětem i jejich rodičům prosluněné prázdniny plné společné rodinné pohody, spoustu zážitků, nových kamarádů a hlavně klid a mír.

Neloučíme se na dlouho, protože s některými dětmi se uvidíme již za deset dní na Letním atletickém kempu v Horském hotelu Kozubová a dalšími pak na některém z našich příměstských táborů. Na ostatní se těšíme hned v září na prvních trénincích.

Poslední kolo BPP a ALMP tohoto školního roku je za námi

Ve čtvrtek 23. června se uskutečnilo poslední kolo závodu družstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Tentokráte vyrazili naši závodníci do Třince, kde se utkali s ostatními oddíly v biatlonu. Celkový počet získaných bodů výrazně ovlivnil fakt, že jsme jeli v minimálním počtu, ale to samozřejmě není to nejdůležitější. Věříme, že děti, které nás jely reprezentovat, si to hlavně užily a děkujeme jim vzornou za reprezentaci klubu. Fotky ze závodu naleznete TADY.
Další kolo nás čeká 15.9. v Kopřivnici.

Pořadí družstev po čtyřech kolech:

ALMP DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK EZ Kopřivnice
3. AK SSK Vítkovice

ALMP CHLAPCI
1. AK SSK Vítkovice
2. TJ Slezan Frýdek-Místek
3. TJ Olympia Bruntál

BPP DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. AK EZ Kopřivnice

BPP CHLAPCI
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. AK EZ Kopřivnice

Ve čtvrtek proběhne poslední předprázdninové kolo družstev

Ve čtvrtek 23.6. se uskuteční 5. kolo soutěže družstev Beskydského poháru přípravek a Atletické ligy minipřípravek. Naši malí závodníci vyrazí do Třince, kde je pro ně tentokráte připraven biatlon. Vzhledem k blížícím se prázdninám nám dorazilo velké množství omluvenek a tak tam naše družstva pojednou velmi oslabená, ale to doženeme kvalitou 😉. Všem dětem budeme držet palce! 

Výsledky 4. kola BPP a ALMP + průběžné výsledky družstev

Po úpravách výsledků 4. kola ALMP a BPP, které se uskutečnilo na Městském stadionu 7.6. máme konečně celkové vyhodnocení. Vzhledem k tomu, že dva oddíly nebyly přihlášeny včas a mnoho dětí se tak muselo do startovních listin dopisovat nestandardně až na místě v průběhu soutěže, bylo poměrně náročné dát dohromady výsledky tak, abychom nikoho nepoškodili. Současně jsme z těchto důvodů nemohli udělat vyhlášení výsledků ihned po závodech a platí tak informace, že oficiální vyhlášení provedeme dodatečně na následujícím kole 23.6. v Třinci.

Medailově se tedy umístili tito naši malí atleti:

ALMP běžecký dvojboj
1. místo Terezka Tlolková
1. místo Albert Rákos

ALMP skokanský trojboj
1. místo Martina Dostálová
3. místo Theodor Sokolovský

U BPP děti dosáhly krásné dílčí úspěchy v jednotlivých disciplínách, ale celkově to na medaili bohužel nebylo.

Pořadí družstev po třech kolech:

ALMP DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. AK EZ Kopřivnice

ALMP CHLAPCI
1. AK SSK Vítkovice
2. TJ Slezan Frýdek-Místek
3. TJ Olympia Bruntál

BPP DÍVKY
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. AK EZ Kopřivnice

BPP CHLAPCI
1. TJ Slezan Frýdek-Místek
2. AK SSK Vítkovice
3. AK EZ Kopřivnice

 

Přihlášky na atletickou sezónu 2022/23 jsou spuštěny

Dnes v 8:00 jsme zahájili nábor dětí na sezónu 2022/23. Pro školní rok 2022/2023 nabíráme děti narozené v roce 2012 - 2017 a děti nar. v roce 2018 na oblíbené tréninky rodičů s dětmi. Většina trenérského složení se nemění, nicméně došlo k několika personálním změnám. Díky školním a pracovním povinnostem se rozloučíme s Kristýnou Jeřábkovou a Anetou Župníkovou a díky mateřským povinnostem s Markétou Šnobelovou - všem děkujeme za dosavadní spolupráci. Tým zkušených trenérů naopak doplní Adéla Prudká, která se bude věnovat zejména tréninkům rodičů s dětmi, novou dvojici pak tvoří Milan Vávra a Zuzka Fojtíková, kteří se budou starat o jednu skupinku našich téměř nejmenších atletů (2017), po kratší školní pauze se vrací Johana Prudká - ta bere si na starosti naopak naše nejstarší atlety a poslední posilou je Kristýna Šandorová, která bude pomáhat s našimi benjamínky.

Další novinkou je rozšíření spolupráce se ZŠ Hrabová o kterém jsme vás již informovali. Tréninky na této škole budou mít na starosti naše zkušené trenérky Lucka Hanzlíková a Danča Bémová. Tímto krokem chceme vyjít vstříc jednak místním dětem, ale skupinky jsou samozřejmě otevřené všem zájemcům.

Nutnost přihlášení se týká také našich stávajících členů, tak se nezapomeňte přihlásit včas, abyste si rezervovali místo v tréninkové skupině, která vám nejvíce vyhovuje.

Děti ročníku 2011, které již přecházejí do žactva se budou přihlašovat prostřednictvím žákovských webových stránek TADY. Všem přejeme úspěšný přechod do nové kategorie.

Uvolněná místa na příměstských táborech

Po upomínkách na platbu příměstských táborů se nám uvolnilo několik míst. Pokud tedy máte zájem o některý z turnusů našich táborů, neváhejte se přihlásit. Veškeré informace včetně přihlášky naleznete TADY.

Informace pro ročníky 2011 - přechod do žactva

Rodiče dětí ročníku 2011, které již od září přecházejí do žactva, budou kontaktováni e-mailem vedoucí trenérkou žactva Fatimou Kostkovou (737 043 020, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). V e-mailu obdržíte potřebné informace k organizaci příští sezóny a způsobu přihlášení.

4. kolo BPP a ALMP již dnes a doma

Dnes odpoledne proběhne na Městském stadionu 4. kolo BPP a ALMP. Oddíl bude ve dvou trojbojích reprezentovat cca padesát vybraných dětí. Věříme, že se naši svěřenci ve velké konkurenci opět neztratí a budou bojovat o stupínky nejvyšší.

Všem držíme pace!!! 🤜🤛

Termín ukončení letošní atletické sezóny

Atletickou sezónu 2021/22 ukončíme v týdnu od 20. do 24.6. O konkrétním termínu posledního tréninku vás budou informovat vaši trenéři.

Od září rozšiřujeme svou působnost do Hrabové

O září 2022 zahajujeme dlouho plánovanou spolupráci se ZŠ v Hrabové. Tuto školu jsme si nevybrali náhodou, protože kromě skvělého sportovního zázemí v podobě tartanového oválu a dalšího nadstandardního vybavení, podporuje mladé sportovce také vedení školy. Tato lokalita je navíc dobře dostupná nejen blízkému okolí (Hrabová, Nová Bělá, Stará Bělá, Vratimov, Paskov, Šenov...), ale také tradičním ostravským částem (Dubina, Bělský les, Hrabůvka...).
V září tak na místě otevřeme hned 3 tréninkové skupiny. Dvě skupiny budou určeny pro tréninky rodičů s dětmi (2018) a jedna skupina bude mix dětí 2016 - 2014. Všechny skupiny budou v Hrabové trénovat celoročně, tedy budou v zimním období využívat místní tělocvičnu. Přihlásit se do těchto skupin budete moci stejně jako do všech ostatních od 15.6. na našich webových stránkách.

Atletická přípravka SSK Vítkovice

Cílem naší atletické přípravky je všestranný rozvoj pohybových schopností dítěte. Zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností, základy míčových her, gymnastiky a základních atletických disciplín. Tréninky jsou prováděny formou hry tak, ať nedojde k pozdějšímu přesycení a znechucení sportování.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Pavel Červenka
Mobil:
+420 737 111 698

Email: pavel@atlevitko.cz