1. termín: 9. - 13. 7. 2018

Dobrý den,

Zde posíláme utržek toho, co s vašimi dětmi celé dny děláme :)

PONDĚLÍ
Na úvod dne proběhlo mezi dětmi seznámení a rozdělení do týmů. Během dopoledne, tak mohly soutěžit v atletických disciplínách, kde se učily spolupracovat jako celek a pomáhat si k lepším výsledkům. Disciplíny byly vytvořené totiž tak, aby se všechny děti zapojily a hravě to zvládly.
Kritickým okamžikem dne byl oběd, jelikož atletická mládež byla vyhládlá, a také už netrpělivá. Po poobědovém odpočinku jsme se vydali pěšky na malý výlet na blízké venkovní sportoviště Ferona.

ÚTERÝ
Hned z rána jsme vyjeli na výlet do hornického muzea Landek. Děti zde sfaraly do podzemí, projely se důlním vláčkem, vylezly na mamuta a nakonec si vyzkoušely ovládat razící stroje.
Po náročném dnu, nám některé děti usnuly přímo v tramvaji, avšak z výletu byly spokojené a domů si odnesly spoustu vzpomínek na památku.

STŘEDA

Dnes jsme bohužel omezeni počasím. Dopoledne jsme strávili v tělocvičně hraním her. U děti jednoznačně zvítězila hra zvaná “bunkry”. Jde o míčovou hru, kdy děti cvičí házení a chytání. Po svačince jsme si dali kvíz. Děti vám jej donesou domů. Otázky máte zde:

1) Kam jsme včera měli výlet? Landek park.
2) Jakou tramvají jsme jeli? 11, smer Hlučínská
3) Které sochy jsme videlli v areálu? Sochy mamuta a pra lidí.
4) jak dlouho nám trvala cesta, kterou jsme šli od tramvaje? 30 min
5) kteří svatí jsou patrony horníků? Svatý Prokop a Barbora
6) jak se horníci zdraví? Zdař bůh
7) co jsme videli schované v rohu kumbálu? Permoníka
8) co jsme videli při vchodu na wc? Oblečení horníků pověšené na řetízkovych vešácích.
9) jak se jmenuje kouzelník kterému v klobouku bydlí BOB A BOBEK? Pokustón.
10) kdopak nám usnul při ceste domu z výletu? Maty Kohoutek :)
11) jak podle dětí vypadají - kladivo, oštěp a disk (ten si najděte na internetu)
Doufám, že vás odpovědi pobaví tak jako nás.

My se těšíme na zítra a doufáme, že se dti vyspí do růžova na zítřejší den.
Zítra nás čeká vylet do BOHUMÍNA. Zde nás čeká Mauglího stezka (2 patra dřevěných prulizek) za špatného počasí navštívíte U6, svět techniky.
Sebou potřebují pouze vhodne oblečení, batoh na svačinku a flašku na pití 1l.


STŘEDA Kvůli nepřízni počasí, jsme byli donuceni trénovat v telocvičně po celý den. To však dětem vůbec nevadilo, a tak se na začátku rozběhaly pro zahřátí a poté se protáhly před většími sportovními výkony. Během dne se zúčastnily her jako je opičí dráha, ovečky a vlci, vybíjená, zkažená vajíčka, chobotničky,stíhačky, atd. Nakonec si jako odměnu za dobré chování vyprosily vybíjenou s úkryty.

 

 

 

ČTVRTEK Znova jsme se vydali na výlet, a to tentokrát do Bohumína na Mauglího stezku. Jako dopravní prostředek pro přesun byl využit vlak, z kterého měly děti zážitek, jako kdyby jim jely poprvé. V parku se mohly vyřádit dle svého uvážení, a to na obrovské lanové prolízačce, v mini zoo, u vodní pumpy s pískovištěm nebo ve venkovní posilovně. Ke konci výletu si za snězený oběd mohly koupit něco sladkého v místním bufetu.