AKTUALITY

Po Májových závodech máme kompletní pořadí všech družstev přípravek v Moravskoslezském kraji.

Ač jsme neměli družstva plně obsazené a některé velké opory týmu chyběly, nevedli si naše družstva minipřípravky a přípravky vůbec špatně. 

Nejlépe zabodovali chlapci minipřípravky, kterým jen o pouhý chlup uteklo 2. místo. To nakonec obsadilo domácí družstvo. Vítězy se stalo družstvo z Kopřivnice. Družstvo dívek minipřípravek obsadilo 5. místo.

Družstvo chlapců v kategorii starší přípravky obsadilo 4. místo a družstvo dívek si stále drží 5. pozici.

Celkové pořadí družstev najdete v dlouhodobých aktualitách

4. kolo přípravky se koná 19. 5. 2018 ve Štramberku jako běžecký závod. Na tento závod se bude moci přihlásit kdokoli. V průběhu následujícího týdne budou zveřejněny pokyny k tomuto závodu.

4. kolo minipřípravky proběhne 31. 5. 2018 v Kopřivnici. Na tuto akci dostanou rodiče vybraných děti informace emailem.

Jsme rádi, že se děti závodů zúčastňují a zjišťují, jak to na závodech chodí. Ovšem tréninky se stále snažíme dělat formou hry a aby se děti u toho bavily. Prozatím nechceme, aby to byl pro ně dril. To pravé učení jednotlivých disciplín teprve příjde v kategorii žactva (tj. od 12-ti let). Když by jsme je vše naučili již v přípravce, neměly by co dalšího objevovat v pozdějším věku a byl by pro ně trénink nudou. Máme velkou radost, že tento náš systém funguje. Neboť družstva v následující žákovské kategorii (ale i ve starších kategoriích) jsou jedny z nejlepších v České republice.

KALENDÁŘ AKCÍ

 

školkyžactvoklub