AKTUALITY

Dnes jsme se zúčastnili velmi oblíbených Májových závodů ve Frýdku-Místku. A že jsou opravdu oblíbené, bylo znát jak na velikém počtu našich vítkovíckých atletů, kteří měli zastoupení ve všech kategoriích včetně nejmenších Benjamínků, tak vůbec na obrovském celkovém počtu závodících dětí.

Počasí nám přálo natolik, že jsme se před sluníčkem museli schovávat do stínku. Sluníčka bylo moc, dětí také, ale čas nám velmi rychle utíkal. Závody nabraly asi hodinový skluz a díky tomu byly také zrušeny závěrečné štafety 4*60 m, aby se zpoždění srovnalo.  I přes toto malé zpoždění jsme byli s organizací takto velikého závodu až na pár maličkostí spokojeni.

S čím jsme však hlavně my trenéři byli spokojeni, byly skvělé výkony některých atletů a vůbec se snahou všech našich závodníků. V první disciplíně v běhu na 60 m si domů odvezli medaile 4 atleti: Richard Novák (přípravka) bronzovou, Štěpán Bijok (minipřípravka) stříbrnou, Milan Nožička (minipřípravka) také bronzovou medaili a tu nejcennější zlatou si odvezl

Albert Rákos (Benjamínci). Ve skoku z místa byl již podruhé absolutně nejlepší Albert Rákos (Benjamínci) a 3. místo získal Štěpán Bijok (minipřípravka). V hodu krikeťákem nedala šanci ostatním Sabina Nesrstová (minipřípravka) a druhé místo pro Vítkovice získal Martin Hammond (přípravka). Poslední disciplínou byl běh na 300 m, ve kterém pro nás získali 2 bronzové medaile Verča Ruláková (minipřípravka) a Kristián Fančovič (minipřípravka).

Všem atletům posíláme velkou pochvalu a doufáme, že na dalších závodech předvedou minimálně tak dobré výsledky jako na těchto. Výsledky a fotky již brzy budou zveřejněny na stránkách.

Pokud máte nějaké fotečky, s kterýma se chcete pochlubit, klidně pošlete. Výsledky a foto je již na svém místě