Máme za sebou první letošní závody!

V sobotu 12.3. jsme se za krásného slunečného počasí zúčastnili Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu na Olešné. V rámci mistrovství jsme zároveň zahájili 6 ti kolovou soutěž družstev a do té jsme vykročili správnou nohou!

Všechna naše čtyři družstva se umístila na stupních vítězů. Nejprve závodily v 600 m dlouhém závodě dívky narozené v roce 2013 a 2014, které se celkově umístily na 3. místě. Nejvíce bodů pro družstvo získala Elisa Teichmanová za své 11. místo a hned za ní 12. Anastázie Aujezdská.

Hoši stejného ročníku narození se vydali na trať hned po nich a dokázali umístění ještě vylepšit, když vybojovali 2. pozici. Nejlépe se umístil Albert Rákos na 8. příčce a Jakub Hrdý na 16. příčce. Oba zvládli 600 m pod 3 minuty.

Dívky i hoši narozeni v roce 2011 a 2012 se museli poprat s náročnou kilometrovou tratí. Ale ani tato družstva se nenechala zahanbit a doběhla si taktéž pro skvělá 2. místa v prvním kole Beskydského poháru. Nejlépe mezi dívkami na 22. příčce finišovala Marie Vašutová, všechna děvčata zvládla zdolat okruh pod 5 minut. Mezi chlapci nejvíce body přispěl Vít Žižka svým 13. místem. Do první 30. se vešli také Matyáš Hodeček a Viktor Vojtasík.

Zapomenout nesmíme ani na naše nejmenší, pro které byla připravena trať 300 m. Zazávodit si přijeli 4 vítkovičtí benjamínci a nejvíce se zadařilo Grétě Staňkové, která dokázala získat bronzovou medaili.

Celkem se tedy zúčastnilo přesně 40 našich závodníků a my doufáme, že se budeme v hojném počtu vídat i na dalších závodech.

Všechny výsledky k dispozici ZDE . 
Fotky najdete v naší fotogalerii TADY.


Vytisknout